djangorestframework_simplejwt - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Authorization header must contain two space-delimited values
sv: Auktoriseringshuvudet måste innehålla två mellanslagsavgränsade värden

en: Given token not valid for any token type
sv: Givet token är inte giltigt för någon tokentyp

en: Token contained no recognizable user identification
sv: Token innehöll ingen identifiering av användaren

en: User not found
sv: Användaren hittades inte

en: User is inactive
sv: Användaren är inaktiv

en: Unrecognized algorithm type '{}'
sv: Okänd algoritmtyp '{}'

en: You must have cryptography installed to use {}.
sv: Du måste ha kryptografi installerad för att kunna använda {}.

en: Token is invalid or expired
sv: Token är ogiltig eller har löpt ut

en: Invalid algorithm specified
sv: Ogiltig algoritm har angetts

en: No active account found with the given credentials
sv: Inget aktivt konto hittades med de angivna användaruppgifterna

en: The '{}' setting has been removed. Please refer to '{}' for available settings.
sv: Inställningen '{}' har tagits bort. Se '{}' för tillgängliga inställningar

en: user
sv: användare

en: created at
sv: skapad vid

en: expires at
sv: går ut kl

en: Token Blacklist
sv: Token svartlist

en: Cannot create token with no type or lifetime
sv: Kan inte skapa token utan typ eller livslängd

en: Token has no id
sv: Token har inget id

en: Token has no type
sv: Token har ingen typ

en: Token has wrong type
sv: Token har fel typ

en: Token has no '{}' claim
sv: Token har inget '{}'-anspråk

en: Token '{}' claim has expired
sv: Token '{}'-anspråket har löpt ut

en: Token is blacklisted
sv: Token är svartlistad
